Cami Halısı Cami Halısı Modelleri – Ferahnur Cami Halısı | Cami Halıları

Site Rengi

Cami Halısı Modelleri

02.09.2020
1.820
Cami Halısı Modelleri

Cami Halısı ModelleriCami halısı modelleri her geçen yıl yenilenmeye devam ediyor. Halılar, camiler için özenle seçiliyor. Cami zeminine döşenen halılar sayesinde özellikle kışın zeminden gelen soğukluk önleniyor. Aynı zamanda kullanılan halı sayesinde insanlar ibadetlerini yerine getirirken daha rahat zemin üzerinde bulunuyor. Cami halıları, cami dekorasyonunun önemli bir parçası olurken insanlara sağlıklı ve rahat bir ortam sunmak için de tercih ediliyor. Bir caminin aydınlatması ne kadar önem taşıyorsa camide kullanılan halılar da en az onun kadar önem taşıyor. Camilerde kullanılmak üzere farklı renk ve desenlerde halılar tasarlanıyor. Bu halılar tek bir ana malzeme ile değil farklı ana malzemelerle üretilebiliyor. Her halı modelinin kendi içinde farklı çeşitleri bulunuyor. Bizler de firma olarak bu halı modellerini aynı kalitede uygun fiyat aralığında müşteriye sunuyoruz.

Cami Halısının Önemi ve Özellikleri Neler

Cami halısı modelleri farklılık gösterdiği gibi halıların özellikleri de farklılık gösteriyor. Fakat halıların önemi hiçbir zaman değişmiyor. Camilerde kullanılan halıların önemini şu şekilde açıklayabiliriz;

 • Zeminden gelen soğuğu önler.
 • Ortam ısısını korur.
 • İbadet eden insanlar için sağlıklı ve rahat bir ortam oluşturur.
 • Cami dekorasyonunu tamamlar.

Cami halılarının özellikleri yukarıda yer aldığı gibidir. Zeminden gelen soğuğu önlemesi ile özellikle soğuk aylarda tercih edilir. Cami halıları yaz ve kış aynı kullanılmamaktadır. Kış aylarında kullanılan halılar farklı, yaz aylarında kullanılan halılar farklı özelliktedir. Ortam ısısının korunması, insanların sağlıklı ve rahat ortamda ibadet edebilmesi, cami dekorasyonunun tamamlanması için halılardan yardım alınır. Firma olarak tasarladığımız ve ürettiğimiz tüm halıları kalite standartları içerisinde müşteriye sunuyoruz. Halıların genel olarak özellikleri:

 • Kayma yapmaz.
 • Tüy dökmez.
 • Kolay temizlenebilir.
 • Uygun fiyatlıdır.
 • Dayanıklıdır.
 • Uzun ömürlüdür.
 • Modern tasarımlıdır.

En Çok Rastlanan Sorunlar Neler ?

Cami zemininde kullanılan halılarda en çok rastlanan sorunlardan biri halının zemin üzerinde kaymasıdır. Fakat bizim ürettiğimiz halılarda bu sorun yaşanmamaktadır. Ürettiğimiz cami halısı modelleri zemin üzerine sabitlenir. Çıkarılmak istendiği zaman kolaylıkla çıkarılabilir fakat kullanım halindeyken zeminde kaymaz. Halılar toz tutmaz, tüy dökmez. Aynı zamanda halı tabanlarında dökülmeler olmaz. İhtiyaç ve istek doğrultusunda kolaylıkla temizlenebilir. Temizlik için doğru ürünler kullanılmalıdır. Şartlara uygun temizlik yapıldığı sürece halılarda herhangi bir sorun gözlemlenmez. Halılar uygun fiyatlıdır. Darbeye, yırtılmaya ve ateşe karşı dayanıklıdır. Dayanıklı olması sayesinde uzun ömürlüdür. Özel koşullarda modern tasarımlarda üretilen halılar sağlığa uygundur.

Cami Halıları Neyden Üretilir?

Cami halısı modelleri renk ve desen olarak çeşitliliğe sahip olduğu gibi aynı zamanda halının üretiminde kullanılan ana malzeme de modelleri etkilemektedir. Cami halıları farklı malzemelerden üretilir. Her malzeme kendine göre özelliklere sahiptir. Cami halısı üretiminde kullanılan ana malzemeler ise şu şekilde;

 • Yün halı
 • Akrilik halı
 • Polyester halı

Genel olarak cami halısında kullanılan ana malzemeler bunlardır. Yün halılar en çok kullanılan ana malzemelerin başında gelir. Sağlıklı ve kullanışlı olması sayesinde camiler için uygundur. Kalite olarak daha üst düzeyde olduğu için fiyatı farklılık gösterir. Esnek bir yapıya sahip olan halılar kolaylıkla yerleştirilir. Halıların dokusu oldukça yumuşaktır. Yün halılar dayanıklı yapısı sayesinde yırtılma, eskime, solma, yıpranma yapmaz. Aynı zamanda yün halılar ateşe karşı dayanıklıdır. Cami halısı modelleri arasında akrilik halılar da yer almaktadır.

Akrilik halılar temizliği en kolay halı modellerinden biridir. Lekelere karşı daha dayanıklıdır. Yün halılara göre daha uygun maliyeti vardır. Akrilik halılar suya karşı daha dayanıklıdır. Halının su emici özelliği düşüktür. Camilerde kullanılan akrilik halılar küfe, neme, aşınma ve rutubete karşı dayanıklıdır. Tozlanmaya karşı yeterince dayanıklılık göstermeyen akrilik halılar firmamızda özel koşullarda üretilir. Bu sayede tozlanmaya karşı direnç sağlanır. Cami halıları arasında yer alan bir diğer halı modeli ise polyester halılardır.

Polyester halılar yeterince esnek olmasa da kullanımı kolaydır. Halıların dokusu oldukça yumuşaktır. Aynı zamanda polyester halılarda kullanılan renkler daha canlıdır. Sürekli kullanım halindeki bu halılar lekeye karşı dirençlidir. Halının üretiminde kullanılan polyester sayesinde leke, toz, kir halı üzerinde uzun süre barınamaz ve aynı zamanda halılar solmaya karşı dirençlidir. Akrilik halıdan daha uygun fiyatlıdır. Ezilme, yırtılma gibi fiziksel hasara karşı dayanıklı yapıdadır.

İhtiyaca Uygun Cami Halısı

Cami halısı modelleri farklılık göstermekte… Firma olarak ihtiyaca uygun cami halıları ile hizmet vermek için müşteri odaklı çalışmalar yapıyoruz. Cami halısı tasarımında farklı renk ve desenlerden yardım alıyoruz. Tasarladığımız cami halılarını müşteriye sunuyor, müşterinin özel siparişi doğrultusunda özel tasarımlarla hareket edebiliyoruz. Cami halıları farklı ana malzemelerden yapıldığı gibi farklı renk ve desenlerle farklı tekniklerde üretilmekte. Firma olarak üretimi yüksek kalitede gerçekleştiriyoruz. Böylelikle halıların kaliteli olmasını sağlıyoruz. İhtiyacınıza ve isteğinize uygun cami halısı için sizlere iki seçenek sunuyoruz. Eğer isterseniz duvardan duvara cami halısı üretebiliyoruz. Eğer duvardan duvara halı kullanmak istemiyorsanız verdiğiniz ölçüler doğrultusunda parça halı üretimi yapıyoruz.

Cami Halısının Nasıl Olması Gerekir?

Cami halısı modelleri her şeyden önce ilk olarak sağlıklı olmalıdır. Camiler, gün içerisinde birçok insana kapılarını açar. İnsanlar tarafından kullanım halinde olan camilerin temiz, sağlığa uygun olması gerekir. Halılar ise bu kapsamda oldukça önemli rol tutar. Halıların temiz olması aslında insanlara sağlıklı bir ortam sunar. Cami halıları aynı zamanda uzun ömürlü olmalıdır. Halılar rengini korumalı, kolay yıpranmamalıdır. Firmamız tarafından üretilen halılar da uzun süre rengini korur, yıpranma ve solma yapmaz.

Kısa Sürede Halınıza Sahip Olabilirsiniz

Camilerde kullanılmak üzere tasarlanan ve üretilen halıların üretim aşaması biraz uzun sürebilir. Tam donanımlı firmamızda bu süreyi en aza indirmek adına hızlı çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettiriyor, müşteriye kısa sürede hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Ekip olarak üretim aşamasını çok uzatmıyoruz. Üretimi biten cami halısı modelleri özel paketler halinde müşteriye gönderiliyor. Aynı zamanda halıların kurulumunu ekiplerimiz yapıyor. Eğer isterseniz halıların yerleştirilmesini sizler de yapabilirsiniz. Ekibimiz, kısa süre içerisinde halıları zemine seriyor ve halılar hakkında bilinmesi gereken detayları sizlerle paylaşıyor. Profesyonel kadromuzla hem müşterilerimizin hem de firmamızın zamanından tasarruf sağlamak adına çalışmalarımızı vaktinde bitiriyoruz. Sipariş üzerine özel üretim yapabiliyoruz. Cami içerisinde kullanmak istediğiniz halının özelliklerini, halının ölçülerini bizimle paylaşmanız yeterli oluyor. Hazır modellerimiz arasından dilediğiniz gibi seçim yapabiliyorsunuz. Düz renk cami halılarıyla birlikte şehzade cami halısı, göbekli cami halısı, seccadeli cami halısı ve saflı cami halısı modelleri bulunmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.