Ferahnur Halı

CAMİ HALISI

Cami, İslam dinine mensup kişilerin ibadet yeridir. Kutsal olan bu yerlerin mimarisi, yapısı ve konforu son derece önem arz etmektedir. Camiler, özellikle cuma günlerinde, dini gün ve dini bayramlarda geniş topluluk tarafından ziyaret edilmektedir. Ayrıca merkezi konumda olan camilere, normal gün içinde de yoğun bir şekilde insanlar dini görevlerini yerine getirmek için gitmektedir. İnsanların yoğun bir şekilde ziyaret ettikleri bu yerlerin bu nedenle özenle tasarlanması ve tüm unsurların estetik görüntü ve konfor içermesi gerekmektedir. Cami halısı ise bu konuda akla gelebilecek caminin en temel unsurlarından biridir.

Cami halısı, cami mimarisinin tamamlayıcı unsuru olmasının yanında en fazla yıpranabilecek veya hasar görebilecek yapıda olması nedeniyle özenle seçilmesi gerekmektedir. Farklı üretim ve model çeşitleri caminin mimarisine ve cemaatin yoğunluğuna göre tercih edilebilmektedir. Bu tercihte bazı unsurların dikkate alınması gerekmektedir.

Cami Halısı Tercihinde Dikkat Edilecek Unsurlar

Cami halısı, hem görüntü itibarıyla hem de kişilerin ibadetlerini rahat bir şekilde yerine getirmeleri konusunda temel önemdedir. Bu nedenle cami halısı seçiminde aşağıda sıralanan üç hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

  • Kolay temizlenebilir olması: Cami halıları, geniş bir topluğa hitap eden camilerin önemli bir unsuru olduğu için hızlı bir şekilde kirlenmemesi elzem bir konudur. Buna ek olarak, hızlı temizlenebilir olması ve temizliğin ardından renklerinde herhangi bir solgunluğun olmaması önemlidir.
  • Dayanıklı olması: Yoğun kullanıma maruz kaldığı için halıların, kolaylıkla yıpranmaması ve uzun süre boyunca kullanılabilir olması gerekmektedir.
  • Caminin genel görüntüsüne uygun olması: Halı tercihinin, caminin mimarisine ve yapısına uygun olması önemli bir noktadır.

Firmamız, bahsedilen unsurlara dikkat ederek halılarının imalatını gerçekleştirmektedir. İlgili camiler için ön çalışmalar yaparak, kalitemizden ödün vermeden kullandığımız en son teknoloji ekipmanlarla camilere en uygun halıları döşüyoruz.

Cami Halısı Çeşitleri

Cami halısı, üretildikleri malzeme ve modele göre farklılık göstermektedir. Akrilik cami halısı, yün kalitesine yakın standartlarda üretimi yapılabilen hammaddesi sentetik olan ürünlerdir. Camilerde sıklıkla kullanılan akrilik cami halısı, daha uygun fiyatlardan sunulması nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Yün cami halıları ise diğerine kıyasla daha pahalı olsa da rahat ve sağlıklı olması nedeniyle geniş çapta tercih edilmektedir. Tercihe uygun olarak deneyimli ekibimiz her iki malzemeden de cami halısı üretimini en üst kaliteden gerçekleştirmektedir. Bu nedenle, tercih edilecek malzemelerde en yüksek verimi almak için çalışıyor ve ürünlerimizin yüksek kalitede olmasına dikkat ediyoruz.

Cami halısı, üretim modellerine göre farklılık arz etmektedir. Saflı cami halıları, ibadet sırasında saf düzeninde sorun yaşanmaması amaçlanarak üretilir. Göbekli cami halılarda ise büyük bir desen halının orta kısmında bulunmaktadır. Bu halı çeşidi, büyük avizelerin yer aldığı camilerde güzel bir uyum yakalamaktadır. Seccadeli cami halısı ise cemaatin kolaylıkla ibadet etmesi için tasarlanmaktadır.

 Cami Halısı Fiyatları

Firmamız, tercih edilen halının yüksek kalitede üretilmesi için çalışmaktadır. Bunun için ekibimiz, en son teknoloji ekipmanlar kullanarak ve en son yöntemleri takip ederek ortaya beklentinin üzerinde ürünler çıkarmaktadır. Bu nedenle, üretimini yaptığımız cami halıları uzun yıllar boyunca güvenle kullanılmaya uygundur.

Cami halısı fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir.  Camilerin ölçüsüne ve kullanılan malzemelere göre halıların fiyatı değişkenlik göstermektedir. Fakat yüksek kalite hammaddelerimiz ve son model ekipmanlarımızla ortaya koyduğumuz ürünleri uygun fiyatlarla piyasaya sunuyoruz. Fiyatlandırma ve diğer hususları da içine alacak şekilde aklınıza takılan konular hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bizi arayabilirsiniz.

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz!