Ferahnur Halı

Cami, Mescit Halısı

Cami, Mescit Halısı

Cami, İslam dinine mensup kişilerin ibadet yeridir. Kutsal olan bu yerlerin mimarisi, yapısı ve konforu son derece önem arz etmektedir. Camiler, özellikle cuma günlerinde, dini gün ve dini bayramlarda geniş topluluk tarafından ziyaret edilmektedir. Ayrıca merkezi konumda olan camilere, normal gün içinde de yoğun bir şekilde insanlar dini görevlerini yerine getirmek için gitmektedir. İnsanların yoğun bir şekilde ziyaret ettikleri bu yerlerin bu nedenle özenle tasarlanması ve tüm unsurların estetik görüntü ve konfor içermesi gerekmektedir. Cami halısı ise bu konuda akla gelebilecek caminin en temel unsurlarından biridir.

Cami halısı, cami mimarisinin tamamlayıcı unsuru olmasının yanında en fazla yıpranabilecek veya hasar görebilecek yapıda olması nedeniyle özenle seçilmesi gerekmektedir. Farklı üretim ve model çeşitleri caminin mimarisine ve cemaatin yoğunluğuna göre tercih edilebilmektedir. Bu tercihte bazı unsurların dikkate alınması gerekmektedir.

Cami Halısı Tercihinde Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?

Hem görüntü itibarıyla hem de kişilerin ibadetlerini rahat bir şekilde yerine getirmeleri konusunda temel önemdedir. Bu nedenle cami halısı seçiminde aşağıda sıralanan üç hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

Firmamız, bahsedilen unsurlara dikkat ederek halılarının imalatını gerçekleştirmektedir. İlgili camiler için ön çalışmalar yaparak, kalitemizden ödün vermeden kullandığımız en son teknoloji ekipmanlarla camilere en uygun halıları döşüyoruz.

Cami Halısı Çeşitleri

Cami halısı, üretildikleri malzeme ve modele göre farklılık göstermektedir. 

Akrilik cami halısı, yün kalitesine yakın standartlarda üretimi yapılabilen hammaddesi sentetik olan ürünlerdir. Camilerde sıklıkla kullanılan akrilik cami halısı, daha uygun fiyatlardan sunulması nedeniyle ön plana çıkmaktadır. 

Yün cami halıları ise diğerine kıyasla daha pahalı olsa da rahat ve sağlıklı olması nedeniyle geniş çapta tercih edilmektedir. 

Tercihe uygun olarak deneyimli ekibimiz her iki malzemeden de cami halısı üretimini en üst kaliteden gerçekleştirmektedir. Bu nedenle, tercih edilecek malzemelerde en yüksek verimi almak için çalışıyor ve ürünlerimizin yüksek kalitede olmasına dikkat ediyoruz.

Cami Halısı, Modelleri... 

Cami halısı, üretildikleri malzeme ve modellerine göre farklılık göstermektedir.

Cami Halısı Fiyatları

Firmamız, tercih edilen halının yüksek kalitede üretilmesi için çalışmaktadır. Bunun için ekibimiz, en son teknoloji ekipmanlar kullanarak ve en son yöntemleri takip ederek ortaya beklentinin üzerinde ürünler çıkarmaktadır. Bu nedenle, üretimini yaptığımız cami halıları uzun yıllar boyunca güvenle kullanılmaya uygundur.

Cami halısı fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişmektedir.  Camilerin ölçüsüne ve kullanılan malzemelere göre halıların fiyatı değişkenlik göstermektedir. Fakat yüksek kalite hammaddelerimiz ve son model ekipmanlarımızla ortaya koyduğumuz ürünleri uygun fiyatlarla piyasaya sunuyoruz. Fiyatlandırma ve diğer hususları da içine alacak şekilde aklınıza takılan konular hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bizi arayabilirsiniz.

cami-halisi21-1030×1030
cami-halisi11-1030×463
cami-halisi12-1030×1030
cami-halisi10-501×1030
cami-halisi19
cami-halisi9-501×1030
cami-halisi8
cami-halisi18-986×1030
cami-halisi17-1030×773
cami-halisi7
cami-halisi6-773×1030
cami-halisi15-1030×773
cami-halisi14-773×1030
cami-halisi13-785×1030
cami-halisi4-773×1030
cami-halisi5-773×1030
cami-halisi2-495×400
cami-halisi3
cami-halisi1-501×1030
Sinop Boyabat Emiroğlu Mahalle Cami
İstanbul Kuyumcukent Sitesi Mescidi, Mescit Halısı
İstanbul Kuyumcukent Sitesi Mescidi
Rize Kalkandere Hüseyin Hoca Mahallesi Merkez Cami
Hatay Reyhanlı Yukarı Cami
Tunceli Pülümür Cami
Kayseri Merkez Niyazi Altın Cami
Artvin Şavşat Yuva Köyü Cami
Ulaştırma Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü 4
Bartın Bilal-i Habeşi Cami
TÜRK HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI – 15. FÜZE ÜS KOMUTANLIĞI 4
Ulaştırma Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü 3
Yalova Soğuksu Merkez Cami 2
Yalova Soğuksu Merkez Cami
Maçka On Numara Kafe 4
Hav.Kuv. – 15. Füze Üs Komutanlığı
TÜRK HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI – 15. FÜZE ÜS KOMUTANLIĞI 2
TÜRK HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI – 15. FÜZE ÜS KOMUTANLIĞI 3
Yalova Soğuksu Merkez Cami 4
Yalova Soğuksu Merkez Cami 3