Ferahnur Halı

DUVARDAN DUVARA HALI

Duvardan Duvara Halı Kullanarak Ergonomik Bir Halı Deneyimi YaşayınTarih boyunca yaşam alanlarının vazgeçilmezi olan halı, hem dekoratif hem de kullanımı açısından rahat olan bir zemin ürünüdür. Yaşam alanlarının sıcacık bir yere dönüşmesini sağlayan halıların birçok çeşidi vardır. Duvardan duvara halı da bunlardan biri olup, her alanda rahatça kullanılabilen ergonomik bir üründür. Siz de zeminlerinizin hem zengin hem de sıcacık bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, tercihinizi son yılların modası olan bu halılarımızdan yana kullanabilirsiniz.Kullanım Avantajları Nelerdir?
 • Isı yalıtımı sağlaması nedeniyle çok daha sıcak bir ev
Özellikle kış aylarında ihtiyaç duyulan sıcaklığı, alanı tamamen kapladığı için maksimum verim sağlayarak veren duvardan duvara halı, ister yaz ister kış aylarında zengin bir görüntü oluşmasına neden olarak kullanıcıları memnun ediyor. Bağımsız halılar ise, zeminin bir kısmı açık kaldığı için ısı kaybına ve yakıt masraflarına neden olur.
 • Ses yalıtımı sağlaması
Hem ısı yalıtımı hem de ses yalıtımı sağlayarak, sessiz bir ortam için ideal bir üründür. Özellikle apartmanda yaşıyorsanız, sizin çıkardığınız seslerin de diğer katlara gitmesini büyük ölçüde engelleyerek size ideal ve huzurlu bir ortam sunar.
 • Dekoratif bir alternatif olması
Dekoratif ve görkemli bir görüntü elde etmek için duvardan duvara halı tam sizin ihtiyacınıza göre bir seçenek. Diğer halı çeşitlerine göre, derinlik katarak ferah bir ortam sağlar.
 • Güvenli olması
Islak zeminlerde olan düşme ve kaza riski bu halılarda yoktur. Küçük çocuklar için ideal bir ortam sağlar.
 • Kolay temizlenebilir olması
Temizliği bağımsız halılara göre çok daha kolaydır. Yere yapışık olduğundan süpürme işleminin fiziksek olarak sizi yormayacağını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.
 • Renk ve desen skalasının geniş olması
Açık renkler tercih etmek, alanı daha geniş gösterir. Orta ve koyu renkler lüksü simgeler. Desenli, çizgili halılar ise ayrı bir form katarak ortamı istediğiniz gibi böler. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun ürün çeşitliliği vardır.
 • Hijyenik olması
Düzenli temizlik ve bakımı yapıldığı takdirde mikrop ve bakteri üretmeyerek sağlığınız açısından bir tehdit oluşturmaz. Daha hijyenik bir ortam sunar.Duvardan Duvara Halı Nerelerde Kullanılır? Çeşitleri Nelerdir?Özellikle geniş mekanlarda tercih edilen duvardan duvara halı tipi çok fazla ortamda kullanılmaktadır. Toplantı ve kongre merkezlerinde, mescitlerde, camilerde, otellerde, eğitim merkezlerinde, evlerde ve ofislerde rahatlıkla tercih edilir.Yalnızca dekoratif değil, büyük işleve sahip olan duvardan duvara halı çeşitlerimiz şöyledir:
 • Rip Halı (Keçe tipi):
Harman olefin (poliproblen) eşit bir şekilde makine yüzeyine yayılır ve iğnelenir. Halının arkası yapıştırıcı ile kaplanır.
 • Bukle Halı:
İğneleme yöntemi ile dokunulan, yapımında polipropilen, naylon veya poliyamid gibi iplikler kullanılan halı tipidir. En önemli özelliği yuvarlak havlı olmasıdır. Halının yüzey dokuması kesik uçlu olmayıp, simetrik bir dizilime ve estetik bir görünüme sahiptir. Çok dayanıklı oldukları için, evde mutfak, antre, koridor gibi ortamlar için kullanımı uygundur.
 • Tufting Halı:
Poliyamid, polyester, akrilik, yün iplikler kullanılarak, iğneleme yöntemiyle dokunan halı tipidir. İğne, dokunduğu yüzeye batıp çıktıktan sonra iplikler kesilir. Bu yüzden yumuşak bir yüzeye sahip olan halı tipidir. Kesilen ilmeklerin sabit kalması için tabanlar lateks gibi malzemelerle kaplanır.
 • Rölyef Halı:
Makinede dokuma işlemi yapıldıktan sonra haz yüzeylerinin bir kısmı kesilir, bir kısmı kesilmeden bırakılır. Bazı ilmekler uzun bazıları kısa olduğundan yumuşaklığını uzun süre korur.Ferahnur Halı Kalitesiyle TanışınDuvardan duvara halı uygulaması, alanında tecrübe sahibi kişiler tarafından yapılması gereken bir uzmanlık ister. Biz, skalası geniş duvardan duvara halı çeşitlerimizle sizlere kaliteli hizmet anlayışı sunuyoruz. Profesyonel ekibimiz ve ekipmanlarımızla müşteri memnuniyeti öncelikli çalışıyoruz. Çünkü sizlerin memnuniyeti bizleri teşvik ediyor. Misyonumuz, beklentinizi ve isteklerinizi tümüyle karşılayabilmektir. Uygun fiyatlı halılarımızın ve konforun tadını çıkarın.

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz!