Ferahnur Halı

KARO HALI

Genellikle ticari mekanlarda ortama hoş bir hava katmak amacıyla kullanılan karo halı görüntü kalitesini artırmak amacıyla, çeşitli desen ve renklerde üretilmektedir. Değerli müşterilerimiz için firmamızda kalite standartlarına uygun bir şekilde üretmiş olduğumuz bu halıların ölçüleri genellikle 45×45, 50×50, 60×60 şeklinde karo ölçülerde üretilmektedir.

Karo Halı Çeşitleri Nelerdir?

Halı alırken insanlar genellikle halının rengini, desenini ve kalitesini incelemektedir. Ancak bu üç seçeneğin dışında, halının hav yüksekliği de müşterinin kalite kontrolünden geçen ve dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.

Hav, halınızın yüzeyinde bulunan iplere verilen addır. Hav yüksekliği ise halınızın yüzeyinde bulunan bu iplerin yerden yüksekliğini ifade eder. Bu sebeple Karo halı hav seçeneğine göre üç çeşide ayrılır.

 • İpleri kesilmemiş bukle hav
 • İpleri kesilmiş kesik hav
 • İpleri kesilmiş ve bukleli hav

Kısa havlı halılar genellikle ofislerde tercih edilmektedir. Dokuması sık işlendiği için kırıntı ve kirler halının içerisine nüfus etmez. Temizleme işleminde kolaylık sağlayan bu halılar aynı zamanda oldukça hafiftirler. Firmamızı tercih eden müşterilerimize özel çeşitli renklerde ve desenlerde birçok karo halı seçeneğimiz mevcuttur. Firmamızda üretimi gerçekleştirilen bu halıların yapımında kullanılan ipliklerin de farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar, polyamid ve polipropilen şeklinde ikiye ayrılır.

Polyamid Karo Halı Özellikleri

Sentetik yapılı olan bu iplik türünün hammaddesi naylondan oluşmaktadır. Genellikle dış mekanlar için üretilen karo halı yapımında kullandığımız polyamid iplikler sayesinde, üretmiş olduğumuz halılar oldukça sağlam ve dayanıklı olurlar. Üzerinde taşıdıkları ağır mobilyalara rağmen biçiminde bir kusur meydana getirmezler. Çok kolay ve pratik bir temizleme seçeneği sunan bu halıları genellikle ticari hayatın yoğun geçtiği şirketlerde, kaliteli bir taban görünümü için tercih edebilirsiniz.

Polipropilen Karo Halı Özellikleri

Hammaddesi termo plastik polimerden oluşan bu iplikler sayesinde, üretmiş olduğumuz halılarımız neredeyse yok denecek kadar az kirlenir. İplikleri sık dokuma olduğu için kir ve kırıntı biriktirmez. Kolay ve pratik temizlenme imkanı sunarak zamanınızı gereksiz yere harcamaz. Ticaret hayatında en ekonomik ve ucuz iplik çeşidi olması sebebi ile müşterilerimizin bütçesini sarsmaz. Nemli ortamlara dayanıklı olması sebebi ile hem dış hem de iç mekanlarda dilediğiniz gibi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Karo Halı Hangi Alanlarda Tercih Edilmektedir?

Ferahnur Halı olarak üretmekte olduğumuz karo halı seçeneklerimizi aslında dilediğiniz ortamların hepsinde de tercih edebilirsiniz. Üretimini yapmış olduğumuz halılarımızın genel olarak kullanım alanları şu şekildedir:

 • Ofis zeminleri
 • Otel koridorları ve oda zeminleri
 • Tiyatro ve sinema zeminleri
 • Çeşitli restoranların zeminleri
 • Banka şubelerinin zeminleri
 • Fuar alanları ve sergi salonlarının zeminleri
 • Postane ve kargo şubelerinin zeminleri
 • Mağaza zeminleri

Bu gibi daha birçok alanda kullanabileceğiniz karo halı çeşitlerimiz müşteri memnuniyetini korumak adına daima pratik ve hızlı bir şekilde hizmetinize sunulmaktadır.

Firmamızı tercih eden müşterilerimizin oldukça memnun kaldığı karo halı hizmetimiz, her zaman uygun fiyat seçenekleri ile hizmetinize sunulmaktadır. Döşenmesini istediğiniz zeminlerin genişliği fiyat farkını etkileyen en önemli faktörlerin başında gelse bile, fiyat seçeneklerimiz daima müşteri odaklı ve ekonomiktir.

Halılarımız kare şeklinde ve tek tek özenle yerleştirildiği için göze hitap edecek, çeşitli desenler ortaya çıkarılabilir. Temizlik ve hijyen konusunda oldukça zahmetsiz olan bu halılar üzerinde topuklu ayakkabılar ile yürümek oldukça kolaydır. Ayrıca halınızın yıpranan bir kısmı olduğunda bu kısmı sadece tek bir kareyi yerinden çıkartarak yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz Ferahnur Halı, zeminlerinizi güzelleştirmek adına daima hizmetinize hazırdır.

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz!