Ferahnur Halı

MESCİT HALISI

Mescit, insanların ibadet mekânlarından biridir. Özellikle son yıllarda ülke kapsamında mescit sayıları önemli ölçüde artış göstermiştir. Resmi ve özel kurumlarda, alışveriş merkezlerinde, dinlenme tesislerinde ve yiyecek ve içecek mekânlarında mescitlere rastlamak olasıdır. Mescit sayılarının artması nedeniyle bu mekânlarda kullanılan ürünler de ön plana çıkmıştır. Mescit halısı, mescidin önemli bir unsuru olduğu için dikkatle tercih edilmesi gerekmektedir.

Mescit halısı, ev veya işyerlerinde kullanılan halılardan farklı olmaktadır. Özel mekân veya iş ortamlarında kullanılan halılarda dikkat edilen ilk unsur estetik bir görüntü iken mescit halılarında temel önemde olan mesele kullanışlı olmasıdır. Fakat diğer yandan, çok sayıda insanı karşılayan bu ibadethanelerde kullanılan halıların estetik bir görüntü sunması da göz ardı edilmemektedir. Bu nedenle, mescit halısı seçimi son derece önemli ve zor bir meseledir.

Mescit Halısı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mescit, yüksek sayıda insanlar tarafından ziyaret edildiği için halı seçiminin dikkatle yapılması gerekmektedir.

Mescitler, genellikle alt katta yer aldıklarından ötürü halı seçimi yaparken bu durumun hesaba katılması gerekmektedir. Buna ek olarak, insanların dini görevlerini yerine getirmek için abdest aldıktan sonra ıslak ayaklarıyla bu halıya bastıkları da bir başka önemli noktadır. Bu iki somut gerçek doğrultusunda halıların nem tutmaması gerekmektedir. Bu nedenle, halı tercihinde bu unsur ön planda tutulmalıdır. Aksi durumda nemlenen halılar sağlık için bir tehdit olmaktadır. Nem tutan halılar, sağlığa tehdit olan bakterilerin ve mescit içerisinde kötü kokuların oluşumuna yol açar.

Mescit halısı seçiminde hesaba katılacak başka unsurlar da mevcuttur. Konumundan ötürü bazı mescitlere çok sayıda kişi gitmektedir. Bu nedenle, tüm ziyaret eden kişilerin sağlıkları için halıların temiz olması gerekmektedir. Çünkü bu halılara, kişilerin sadece ayakları değil, el ve yüzleri de temas etmektedir. Bu sebeple, mescit halısı tercih ederken kolay temizlenebilir olmasına ve kir tutmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, mescidin ışıklandırması ve iç yapısı da mescit halısı seçiminde önemlidir. Işıklandırmaya ve mescidin iç yapısına uygun olarak mescit halısının rengi ve modeline karar verilmesi elzemdir.

Mescit Halısı Modelleri

Mescit halısı tercihi, mescidin bulunduğu konum ve ziyaret eden ortalama kişi sayısı gibi unsurlar temelinde yapılmaktadır. Mescit halıları, üretildikleri materyal temelinde değişkenlik göstermektedir. Bu malzemeler aşağıda sıralanmaktadır.

  • Doğal materyaller: İpek, yün, bambu ve pamuk
  • Doğal olmayan materyaller: Polyester, akrilik, polyamid, polipropilen.

Mescit halıları, sadece üretim materyallerine göre değil, tasarım modellerine göre de farklılaşmaktadır. Mescit halısının saflı, seccadeli ve desenli modelleri bulunmaktadır.

Firmamızın Müşterilere Sunduğu Avantajlar

Firmamız, mescit halısı üretim ve tasarımında sektördeki güçlü konumunu ortaya koymaktadır. Mescitlerin ölçüleri alındıktan sonra müşterilerimizin tercihine ve mescidin özelliklerine uygun olarak imalat ve desenlendirme çalışmalarını profesyonel ekibimizle yürütüyoruz. Geniş malzeme ve model seçeneklerimizle müşterilerimizin isteğine yönelik çalışmalarımızı kalitemizden ödün vermeden tamamlıyoruz. Tüm malzemelerimiz yüksek kalitede olduğu ve ekibimiz alanında güçlü deneyimlere sahip olduğu için üstlendiğimiz tüm çalışmalarımızda müşteri memnuniyetini garanti ediyoruz.

Mescit ölçüsünü hassas hesaplarla yaptığımız için üretim sonrasında boyut konusunda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Üretimini ve desenlendirme çalışmalarını tamamladığımız mescit halılarının döşemesini ekibimiz titizlikle gerçekleştirmektedir. Döşeme çalışması yapılırken ekibimiz, zeminin temizliğine ve yapıştırmanın doğru bir biçimde yapılmasına dikkat etmektedir. Mescit halıları gerektiği gibi zemine tam olarak döşenemediğinde hem kötü bir görüntü oluşturur hem de ziyaretçilerin rahatsız olmasına neden olur. Kısacası, mescit halılarının imalatından döşemesine kadar olan tüm süreç, kaliteli ekipman ve malzemeler ve deneyimli ekibimizle yürütülmektedir.

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz!