Ferahnur Halı

OFİS HALISI

İşyerleri için kurumsal kimlik oluşturmak temel önemdedir. Kimliğin görüntüdeki karşılığı ise ofisin doğru şekilde döşenmesidir. Estetik görüntü, marka kimliğinin yanı sıra çalışanların performansı açısından da dikkate değerdir. Bu nedenle, hem kurumsal bir görüntü sunmak hem de çalışanların motivasyonlarına katkıda bulunmak için ofisin her bir parçası dikkatli bir şekilde tasarlanmalı ve döşenmelidir. Bu kapsamda ofis halısı, ofisin en önemli unsurlarından birini oluşturmaktadır.

Ofis halısı seçimi ofisin döşenmesinde son derece önemli bir konu olmaktadır. Seçimi yapılan halının renk ve modelinin mekânın atmosferi üzerinde önemli etkisi bulunmaktadır. Özellikle renklerin psikoloji üzerinde etkisi olduğu bilinmektedir.

Bu sebeple, halı seçimini yaparken çalışanların üretkenliğini ve performanslarını arttıran çeşitleri incelemek gerekmektedir. Fakat diğer yandan, ofis ortamında kullanılacak halının işlevsel olması gerektiği de bir diğer önemli husustur. Ofis için halı seçimi bu sebeple, dikkatli bir tercih sürecini getirmektedir.

Ofis Halısı Seçiminde Hesaba Katılacak Unsurlar

Ofis halısı, ofisin genel görüntüsünün önemli bir parçasıdır. Aynı zamanda çalışanların rahatlığını ve genel ruhsal durumlarını da etkileme potansiyeline sahiptir. Bu nedenlerle, halı seçerken aşağıdaki üç unsura dikkat etmek gerekmektedir.

  • Uzun süre kullanılabilir olması: Ofis halısı değişimi sık sık yapılmamaktadır. Bu nedenle, hem çalışan hem de dışarıdan ziyaretçilerin kabul edildiği bu mekânlara giriş ve çıkışlar yoğun olabileceği için halıların dayanıklı olması gerekmektedir.
  • Ofisin genel görüntüsüne uygun olması: Halının renk ve modeli belirlenirken ofis mobilyasına ve duvar rengine dikkat etmekte fayda vardır. Çünkü her ofisin yansıtmak istediği bir stili olduğu için ofisin tüm unsurlarının birbirlerinin tamamlayıcısı olması gerekir.
  • Minimum temizliğin gerekli olması: Ofisler, çok sayıda insanın bulunduğu mekânlar olduğu için halıların kolay kirlenmemesi temel önemde olmaktadır. Ayakkabılarla ofislerde dolaşıldığı için seçilecek halının lekelere karşı dirençli olması kilit bir husus olmaktadır. Paralel şekilde halıların kolay bir şekilde temizlenebilir olmasına da dikkat edilmelidir.

Ofis Halısı Çeşitleri

Genel olarak konfor ve iyi bir görüntü kriterleri temelinde halı seçiminin yapılması gerekir. Ayrıca halının, ofiste çalışan ve ofisin ziyaretçi sayısına ve genel görüntüsüne uygun olması gözetilmelidir. Temizliğinden, dayanıklılığına ve rahatlığına kadar çeşitli hususlar ışığında halının rengine, modeline ve üretiminde kullanılacak malzemesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ofis halısı, karo, plank ve rulo gibi modeller temelinde değişiklik göstermektedir. Renklerin seçimi ise ofisin genel görüntüsüne bağlı olarak yapılmaktadır. Genellikle tercih edilen rengin göz yormaması önemli bir noktadır. Halının nötr tonlarda olması hem ofisin genel görüntüsüne hem de ofisin atmosferine fayda sağlayabilmektedir. Firmamız, müşterilerin tercih ettiği halı çeşidine ve rengine uygun olarak üretimi kusursuz biçimde gerçekleştirmektedir. Çeşitli malzeme ve renk yelpazemizle müşterilerimizin tercihlerini birebir uyguluyoruz. Böylece tamamladığımız her işin sonunda yüzde yüz müşteri memnuniyeti elde ediyoruz.

Ofis Halısı Fiyatları

Ofis halısı için ortalama bir fiyat belirlemek zor olmaktadır. Genellikle diğer tüm halı çeşitlerinde olduğu gibi ofis halısı fiyatlarında da mekânın genişliği kilit bir unsur olmaktadır. Çünkü halı fiyatları metrekare üzerinden belirlenmektedir. Bununla beraber, halı için tercih edilen model ve malzemelere göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Firmamız, makul fiyatlarla ürünleri müşterilerle buluşturur. Tüm çalışmalarımızda kalite ve yüksek standartları öncelik haline getiriyoruz. Bu önceliğimizi, kullandığımız materyaller, ekipmanlar ve çalışma anlayışımızla gösteriyoruz. Her ne kadar en iyi malzeme ve ekipmanlar yüksek maliyetler getirse de müşteriler tarafından ulaşılabilir olmaya önem vererek ürünlerimizi uygun fiyatlarla müşterilerimize sunuyoruz.

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz!