Ferahnur Halı

PVC ZEMİN KAPLAMA

PVC zemin kaplama, zemin kaplama işlemleri arasında en yaygın kullanılan türdür. Kullanılan bu işlem özellikle yüksek dayanıklılık gösterdiği için ilgi görmektedir. Yüksek dayanıklılık ve yüksek verimlilik gösterdiği için en çok tercih edilen zemin kaplama yöntemidir. Zemin kaplama işleminde kullanılan PVC, vinil olarak bilinmektedir. Vinil ise doğal olmayan sentetik bir plastik türüdür. PVC, klor ve etilen kullanılarak elde edilmektedir. Dünya genelinde en çok kullanılan ikinci plastikleştirilmiş maddedir.

PVC zemin kaplama çeşitli birçok alanda kullanılır. Yer döşemesi türü olan bu işlem kolay uygulanabilir. Tecrübe sahibi ekip eşliğinde uygulanan bu işlem uzun ömürlüdür. Zeminin daha konforlu ve kullanışlı bir hale gelmesi için bu işlem kullanılır. Farklı alanlarda kullanılan zemin kaplama işlemi sahip olduğu özellikler sayesinde birçok avantajı da beraberinde getirir.

PVC Zemin Kaplama Özellikleri

PVC zemin kaplama işlemi için ihtiyaç duyulan malzeme özel olarak üretilmektedir. Yüksek kaliteye sahip olan bu malzeme zemine kolaylıkla uygulanabilir. Zemin kaplama işleminde en çok PVC kullanılmaktadır. Kaplama işleminin genel özellikleri:

 • Rulo ya da karo halde uygulanabilirler.
 • Malzemenin tamamı anti bakteriyel özelliktedir. Bu sayede farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
 • Sağlığa uygun özellikte olan ürün kolaylıkla temizlenebilir.
 • Paslanmaya karşı dayanıklıdır.
 • Yüksek basınca karşı dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde özellikle trafikte kullanılmaktadır.
 • Esnek yapıları olduğu gibi esnek olmayan yapıları da vardır.
 • Su geçirmez özelliğe sahiptir.
 • Farklı renk ve desen seçenekleri vardır. Bu sayede kullanıldığı alanda şık bir görünüm oluşturur.
 • Düşük maliyetlidir.
 • Isıya karşı dayanıklıdır.

Zemin kaplama işleminde kullanılan PVC birçok özelliğe sahiptir. PVC zemin kaplama okul, hastane, alışveriş merkezi, otel, ofis, kamu binaları gibi farklı birçok alanda kullanılmaktadır. Geniş kullanım alanına sahip olan kaplama yöntemi farklı renk ve desenlerde üretilmektedir. Bu özelliği sayesinde kullanıldığı alanda şık bir görünüm sağlarken dekorasyonu da olumlu etkiler. Maliyeti düşük olan kaplama yöntemi rulo halde veya karo halde uygulanabilir. Sağlığa uygun koşullarda üretilen malzeme sağlığı riske atmaz. Güvenilir olan bu malzeme aynı zamanda kolay temizlenebilir. Yanmaya karşı dayanıklıdır. Kullanıldığı alanda gürültüyü önleyici özelliğe sahiptir. Rulo ve karo halde üretilen ürün farklı boyutlarda, kalınlıkta üretilmektedir. İhtiyaç duyduğunuz özelliklerde ürün siparişi verebilirsiniz.

PVC Zemin Kaplama Çeşitleri Neler?

PVC zemin kaplama işlemi farklı türlerde uygulanabilir. Ürün farklı türlerde uygulansa da genel olarak ürünlerin tamamı soğuğa, suya, ateşe ve kara karşı dayanıklıdır. Zemin kaplama işleminin türleri:

 • Heterojen PVC zemin kaplama
 • Homojen PVC zemin kaplama
 • Akustik PVC zemin kaplama
 • Kondaktif PVC zemin kaplama

Heterojen PVC kaplama insanların günlük hayatında kullandığı alanlarda uygulanabilir. Ofis ve toplantı odaları, ortak çalışma alanları, ev içi zemin döşemesi için kullanılabilir. Kolay uygulanabilir olan bu işlem ekstra bakıma ihtiyaç duymaz. Renk ve desen seçenekleri oldukça geniştir.

Homojen PVC kaplama ise yüksek dayanıklılığa sahip olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Tek katman olan ürünün iç ve dış deseni aynıdır. Kolaylıkla uygulanan bu ürün aynı zamanda ekonomiktir. Bu uygulama türü genellikle hastane, okul, alışveriş merkezi, spor salonu gibi geniş yüzeyli alanlarda uygulanmaktadır.

Akustik PVC kaplama genellikle sesin fazla olduğu alanlarda gürültüyü önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Akustik PVC’ler hem dayanıklı hem de kullanışlı bir özelliğe sahiptir. Bu uygulama türü sadece ses emici özelliğe sahip değildir. Aynı zamanda yankı önleyici özelliğe de sahiptir. Yumuşak yapıya sahip olan bu ürün darbelere karşı dayanıklıdır. Sinema salonları, tiyatro salonları, hastaneler, okul ve ofislerde kullanılmaktadır.

Kondaktif PVC kaplama genellikle insanların yoğun olarak bulunduğu alanlarda kullanılmaktadır. Bu alanlarda yüksek dayanıklılık gösteren ürün yapısını korur ve bozulmadan yıllarca kullanılabilir. Sudan ve nemden etkilenmez. Kolay uygulanabilir ve aynı zamanda geniş renk ve desen seçeneğine sahiptir. Endüstriyel kuruluşlar, fabrikalar, işyerleri, okul ve hastane gibi yerlerde kullanılmaktadır.

PVC Zemin Kaplama Fiyatları

PVC zemin kaplama fiyatları değişmektedir. Zemin kaplama işlemi için Ferahnur Halı ile iletişime geçebilirsiniz. Tecrübe sahibi ekip eşliğinde verilen hizmet uzun ömürlü, kaliteli ve güvenilirdir. Fiyatlar hangi tür zemin kaplamanın yapılacağına, renk ve desene, uygulama alanının genişliğine bağlı değişmektedir. Genel olarak bakıldığında ise tüm fiyatlar bütçe dostudur.

Ürünlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz!